25 червня 2023

23 червня 2023 р. відбулася публічна онлайн-лекція д.пед. наук,  декана історико-філологічного факультету  проф. Таміли Грубої на тему «The Ukrainian language in the context of the war» («Українська мова в контексті воєнних реалій: від історії до сучасності») у рамках співпраці з університетом Бат Спа , за участю Королівського літературно-наукового товариства та благодійного фонду  (м.Бат  ,Великобританія)

Семінар

Авторка лекції представила історію української мови, своєрідний мартиролог її поневірянь і заборон, розкрила багатство лексичного словника, фонетичні особливості, а також сучасні новотвори, пов’язані з реаліями війни. Професійний перекладацький супровід зробила старша викладачка кафедри романо-германської філології Яніна Поченюк.

Семінар

Після лекції відбулася жвава дискусія (в чаті, і в етері), у якій брали участь британські та українські науковці. Було багато захоплених відгуків, зокрема, професор Ян Ґад написав: «Це була дуже важлива тема, оскільки мова є життєво важливою для української національної ідентичності, і лекція була дуже потужною у своїх тезах.Я знав про придушення мови за часів Радянського Союзу, але не мав уявлення, що було так багато спроб знищити мову протягом століть; це справді показує стійкість українського народу та української нації».

Семінар

Запитання віртуозно перекладали Ірина Будз та Аліна Лавренюк. Модерували зустріч Ірина Будз, завідувачка кафедри романо-германської філології та Ян Ґад, професор з університету Бат Спа.