01 лютого 2021

В останній тиждень січня 2021 року кафедра географії та туризму Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. акад. С. Демянчука, спільно з Федерацією спортивного туризму України у Рівненській області, долучилась до організації лижного походу в Карпатах. До складу команди туристів-професіоналів ввійшов і кандидат в майстри спорту зі спортивного туризму, доцент кафедри географії і туризму А.С. Романів.

а

Районом подорожі було обрано територію хребта Пнєве та Чивчинський масив, що простягається вздовж україно-румунського кордону в Карпатах. Унікальні ландшафти території включено до Верховинського національного природного парку. Незважаючи на температури нижче -10 град. С, сніжні заметілі та висоту снігового покриву місцями понад 1 метр, група успішно подолала лижний маршрут протяжністю 105 кілометрів. Суворі умови подолати дозволила обрана стратегія кочівників «від оазису до оазису» - денні 15-20 кілометрові переходи в суворих гірських умовах поєднувались із ночівлею в колибах пастухів, які зустрічаються на полонинах в регіоні. Постійна участь кафедри географії і туризму в організації активних туристичних подорожей, шкіл-семінарів, сприяє посиленню вкладу кафедри у розвиток активного туризму як на регіональному так і загальнодержавному рівнях.