15 грудня 2021

«Лицар честі і свободи». Таку назву мав мультимедійний онлайн-проєкт до ювілею Михайла Драгоманова, історика, письменника, фольклориста, публіциста, літературознавця, громадського діяча. Його організували й провели доцентка кафедри української мови та літератури Лілія Овдійчук та студентки 4 курсу спеціальності Українська мова та література. Під час проведення заходу Н. Рябущиць та Л. Левчук представили родовід, освіту, характер, світ захоплень Михайла Драгоманова, О. Паруха та А. Боговід розповіли за допомогою мультимедійної презентації про Драгоманова-історика, І. Позняк – про громадського діяча,  Д. Бабчанік – літературознавця. Інтерактивна форма зворотнього зв’язку – бліц-запитання різних видів до кожної мультимедійної презентації виявила найактивніших і найбільш уважних учасників цього інтелектуального дійства – студентів 1 курсу заочного відділення Сергія Пишнюка, Світлану Пашкевич, Катерину Яцкевич.

ппп

До заходу долучилася Наталя Васюк, провідна бібліотекарка читальної зали Рівненської обласної універсальної наукової. Вона репрезентувала книги про видатного українця та окреслила його внесок у мовознавчу науку. Доцентка Лілія Овдійчук, організаторка цього онлайн-проекту, розповіла про найбільш значимі медійні проєкти, присвячені постаті М. Драгоманова, акцентувала на неоднозначності трактування діяльності його сучасниками та нащадками. Зокрема, у програмі «Велич особистості. Михайло Драгоманов» Ірина Фаріон, визнаючи потужний інтелектуалізм, все ж стверджує, що Михайло Петрович потрапив у пастку часу і відійшов з  повним внутрішнім фіаско. Було продемонстровано короткий відеофільм про Михайла Драгоманова від телеканалу І-Медіа-Мастер.

апуві

На захід були запрошені студенти-історики та завідувачка кафедри історії доцентка Наталія Лопацька.