20 жовтня 2021

Книгу Антона Лотоцького «Княжа слава» перевидав просвітянин-патріот, почесний громадянин м. Рівне Михайло Борейко перед тим, як відійти у засвіти. Її було презентовано у Рівненській обласній бібліотеці для молоді. Доцентка кафедри української мови та літератури Лілія Овдійчук, просвітянка, ініціаторка презентації та авторка післямови до книги, розповіла про письменника і громадського діяча А. Лотоцького, його зацікавлення історією, ідею створення історичних оповідань про княжий період. Розповіла також про варіант «Княжої слави», укладений і виданий в Канаді Іваном Боднарчуком, відомим педагогом, письменником, режисером, диригентом. Це видання було рекомендоване Світовою виховно-освітньою координаційною радою для Рідних шкіл в еміграції та домашнього самонавчання.

ррр

На презентації виступили старійшина і літописець «Просвіти» Євгенія Гладунова, голова міського незалежного об’єднання «Просвіта» Катерина Сичик, членкиня ради «Просвіти» Наталія Савчук. З їхніх виступів учасники дійства дізналися про роль книги в житті Михайла Борейка, про його реалізовані задуми щодо перевидання рідкісних книг. Студентки історико-філологічного факультету Анастасія Орлюк та Вероніка Гречка прочитали уривки, ознайомивши присутніх зі змістом окремих розділів книжки та продемонструвавши стиль написання історичних оповідань.

ррр

Окрасою цієї імпрези стали мистецькі твори: поетка та бардеса Лідія Гольонко виконала власні твори, присвячені історичним подіям, а Ірина Локшук представила розміщені в залі живописні роботи своїх вихованців з Оржівської школи мистецтв. Уважними слухачами та глядачами були студенти історико-філологічного факультету, факультету журналістики МЕГУ, просвітяни, працівники бібліотеки.