27 квітня 2022

Сьогодні студенти факультету журналістики спілкувалися з Надзвичайни і Повноважним Послом України, екс-послом України у США, Туреччині, Польщі, доктором філософії Олександром Моциком. Зустріч відбулася у форматі пресконференції через відеозв’язок.

Олександр Моцик висловив свою беззаперечну підтримку політиці нашої країни у контексті спротиву загарбникам та наголосив на своїй впевненості у перемогу. Прокоментував важливість переговорного процесу на умовах України та можливості, які цей процес може дати.

моцик2

Особливу цікавість у студентів викликало питання реакції міжнародних партнерів на російське вторгнення, тому гість детально описав союзні відносини нашої держави та зауважив, що не сумнівався у допомозі. Звісно, не обійшли й проблему відмови західними державами від російських енергоносіїв, яка є цілком реальною у перспективі.

Обговорили й критично близькі ракетні обстріли поблизу вітчизняних АЕС, оскільки посол має безпосереднє відношення до ядерної сфери. Гість назвав подібні дії відвертим шантажем, оскільки ворог не визнає жодних норм міжнародного права.

моцик1

Поговорили й про біженців у різних країнах Європи та США. За словами пана Олександра, українців із задоволенням приймають, оскільки вони проявляють себе працьовитими та законослухняними. Не порушуючи ці моменти наші співвітчизники цілком комфортно почувають себе за кордоном на час вимушеного виїзду.