29 вересня 2020

«Окремий взвод». Саме над стрічкою під такою назвою нині працює викладач факультету журналістики МЕГУ Андрій Смусь. Нова робота присвячена пам’яті воїнів з батальйону імені генерала Кульчицького. Події 2014-2016 років у фільмі будуть показані крізь призму двох загиблих бійців батальйону - Мирослава Сливки (позивний "Монах") та Богдана Бігуса (позивний "Каспер"). Творча група вже побувала на малій Батьківщині бійців, поспілкувавшись з рідними героїв фільму, їх духовними наставниками та друзями.  Зйомки та ідея про створення документального фільму народилася у рівнянина Михайла Балановича (позивний "Балан"), який під час служби фільмував на згадку цікаві, інколи кумедні, місцями трагічні армійські миті на подаровану йому відеокамеру. А Андрій Смусь взявся за адаптацію цього відео під документальний фільм.

СС

Я для себе зрозумів, що пам’ять – духовна субстанція, в якій продовжують жити люди, котрі покинули цей світ. Герої мого фільму гідні того, аби про них пам’ятали, оскільки за покликом серця пішли боронити кордони нашої держави. Про них мають знати українці. Зрештою, просто необхідно, аби фільм про цих бійців переглянули і наші студенти. Адже це сучасний та живий приклад жертовності та відданості українській державі, її цінностям та суверенітету. Тому, вірю, що наше студентство одним з перших перегляне цю роботу,  - ділиться Андрій Смусь.