30 вересня 2020

Студенти-журналісти провели он-лайн конференцію із начальником прес-центру Рівненської АЕС Вікторією Леоновою за програмою єдиної в Україні навчально-практичної лабораторії із висвітлення в ЗМІ роботи атомної енергетики факультету журналістики МЕГУ. Вікторія Леонова, відповідаючи на запитання майбутніх працівників ЗМІ,  зосередила свою увагу, зокрема, на тому, як працівники очолюваного нею підрозділу тиждень тому швидко спростували інформацію про нібито «аварію» на третьому енергоблоці РАЕС та у зв’язку із цим проведення «відселення» мешканців міста Вараш. Таке фейкове повідомлення проникло на сайти Вараської міської ради, інші інтернет-платформи внаслідок зловмисних дій хакерів. Співромовниця майбутніх працівників ЗМІ розповіла, що найяскравішим підтвердженням хибності тверджень про «аварію», їх недостовірності були показники роботи станції, де ніяких порушень не відбулося, енергоблоки працювали нормально. Про це прес-центр оперативно повідомив на офіційному сайті РАЕС. Студенти цікавилися, як взаємодіяв прес-центр РАЕС із засобами масової інформації під час такої ситуації, коли потрібно було негайно розвіяти чутки. «У той день десятки журналістів із різних ЗМІ цікавилися ситуацією, в тому числі і випускниця факультету журналістики МЕГУ, власний кореспондент телеканалу «1+1» у Рівненській області Анна Махно. Ми всім давали вичерпні відповіді, а також радили у таких випадках використовувати дані своєрідного табло на сайті РАЕС, яке в режимі реального часу відображає виробничі та екологічні параметри РАЕС», ­ – сказала Вікторія Леонова. Вона рекомендувала студентам-журналістам звертатися саме до такого джерела інформації на РАЕС у першу чергу, щоб одержати точні відомості, і в результаті цього об’єктивно, правдиво та кваліфіковано показувати справжній стан атомного енергетичного об'єкта.

ааа

У цьому зв′язку звернула увагу на важливість багаторічної співпраці РАЕС і факультету журналістики МЕГУ щодо навчання студентів на зразках реальної діяльності ЗМІ станції. Керівник прес-центру також висловила зацікавленість у проведенні теоретичної підготовки його працівників на базі факультету журналістики МЕГУ. Щодо останнього, то доктор  наук із соціальних комунікацій, профессор, декан факультету журналістики Ольга Мітчук, яка взяла участь у прес-конференції, зазначила, що  на факультеті розроблено програму перепідготовки працівників ЗМІ, якою передбачено в тому числі і підвищення рівня кваліфікації журналістів друкованих та електронних видань атомних електростанцій України.

Довідково. Засоби масової інформації Рівненської АЕС є партнерами навчально-практичної лабораторії із висвітлення роботи атомної енергетики факультету журналістики МЕГУ. Завдяки цьому у минулому році на майданчику РАЕС студенти ознайомилися із роботою енергоблоків, системою охорони довкілля, провели прес-конференцію із генеральним директором РАЕС Павлом Павлишиним, поспілкувалися із начальником управління інформації та зв′язків із ЗМІ станції Петром Кратіком, редакторами засобів масової інформації РАЕС.