23 жовтня 2022

21 жовтня у рідні університетські стіни повернувся випускник МЕГУ, міський голова Рівного Олександр Третяк. Зустріч відбулася у форматі пресконференції, де студенти та працівники змогли поставити злободенні питання з усіх сфер життєдіяльності міста. Стало приємною традицією зустрічатися із міським головою дружнім колективом університету для обговорення проблемних міських питань.

Ректор

Розпочали бесіду із ініціативи «Живи, навчайся, працюй в Рівному», яку й започаткував пан Третяк у зв’язку із власною стратегією культивації місцевого патріотизму, що закликає любити та максимально розвивати рідну місцевість усіма можливими шляхами. З ініціативи міського голови цьогорічні випускники із максимальним результатом мультипредметного тесту та медалісти отримують стипендії. В контексті згаданої стратегії відбувається також постійна системна робота із роботодавцями в контексті вивчення затребуваних фахівців та працевлаштування випускників,  що прагнуть працювати на розвиток рідного міста.

фото

Не змогли обійти увагою «гарячу» тему підготовки до опалювального сезону, що тривожить мешканців міста. Мер зауважив, що робота над організацією опалювального сезону 2022-2023 стартувала наступного дня після завершення попереднього, оскільки очевидною була потреба грунтовного підходу та підготовки до можливих екстрених ситуацій. Саме тому місто активно залучає генератори високої потужної для забезпечення потреб районів, а також вже обладнуються станції обігріву, які з листопада працюватимуть впродовж півроку незалежно від погодних умов.

фото

Особлива увага громади до питань ВПО та релокованих підприємств знайшла відображення на пресконференції. Відповідаючи на численні питання студентів Олександр Третяк зауважив, що місто вже отримало модульні конструкції, що незабаром стануть домівками для тих, хто знайшов новий дім на час війни в Рівному. Плідна робота мера та його команди залучила найбільшу в світі гуманітарну організацію World Food Programme. Завдяки цьому не лише ВПО відчули значну фінансову допомогу, але й жителі Рівного мали змогу отримати продукти харчування в період дефіциту. Що ж до бізнесу, то в місті вже активно працюють понад 25 підприємств, переважно легкої промисловості та швейні компанії, яким активно допомагає управління економіки.

фото

Студентська молодь неодноразово цікавилася молодіжними проєктами міської ради та можливостей долучення до цих ініціатив. Пан Олександр заохотив студентів подавати плани в громадський проєкт «Бюджет участі», де кожен може отримати кошти місцевого бюджету для реалізації ідей для покращення міста. Затвердження відбувається через голосування мешканців, а переможці вже кілька років отримують достатнє фінансування для втілення амбітних планів. Не змогли студенти не запитати й про студентські спогади гостя, на що він розповів кілька кумедних історій та з вдячністю згадав викладачів.

фото колективу

Щодо співпраці з МЕГУ, мер з особливо великою вдячністю відзначив волонтерський штаб МЕГУ за вагому допомогу та зауважив, що зі свого боку максимально сприяє та підтримує усі ініціативи. Планується також відновлення співпраці у розрізі проведення соціологічних опитувань, що впродовж багатьох років реалізовувалося колективом університету.

Подяка

Болюче питання психологічної підтримки військових Олександр Третяк розкрив дуже широко і оголосив про план створення великого реабілітаційного центру для діючих військових та ветеранів. Додав також те, що із реалізацією допоможуть спонсори, які вже готові до старту. Поділився поважний гість і планами на розвиток транспортної сфери, що передбачає збільшення кількості великогабаритних автобусів та зміну маршрутів маршруток для збалансованого навантаження руху у центральній частині міста. Звісно, усі питання піднімаються із оглядом на безпекову ситуацію, але в найближчих планах стоїть і запровадження очікуваного електронного квитка для містян.

Несподіваною родзинкою заходу стало оголошення конкурсу на купівлю назви стадіону, що нині відомий як Авангард. Потужний спортивний центр із дещо застарілою назвою планується перейменувати із користю для міста та його жителів.

вручення

На завершення заходу ректор МЕГУ, доктор юридичних наук, професор Віталій Дем’янчук урочисто вручив Олександру Третяку почесну грамоту за вагомий внесок у розвиток вищої освіти та багаторічну співпрацю із нашим університетом, а також побажав сил та наснаги в такій важкій праці на благо громади.