07 травня 2023

Перед закінченням програми академічної мобільності викладачі юридичного факультету Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука ознайомили студентів Одеського державного університету внутрішніх справ з історичними та визначними пам’ятками селища Клевань.

Тунель кохання

Розпочалась екскурсія з відвідування Клеванського замку - — залишків оборонної споруди зі збереженими віадуком, двома кам'яними вежами «Пунтоне» та корпусами колишнього духовного училища.

Тунель кохання

Відомості про первісну фортецю датовані 1475 роком. Саме село в письмових джерелах вперше згадано під 1458 роком як власність князя Михайла Чорторийського. Фортецю розташували на узвишші біля річки Стубли. В подальшому студенти-одесити змогли насолодитись красою Тунелю-кохання - популярноготуристичного маршруту, який до 2017 року не мав аналогів у Європі (коли був відкритий подібний тунель у Китаї).

Тунель кохання

Завершилась екскурсія відвідинами Лопатенського історико-природничого музейного комплексу, який складається з музею, пам'ятної алеї, кургану, а також землянок різного призначення.

Представники Одеського державного університету внутрішніх справ були вражені історичними та визначними місцями Рівненщини перед завершенням програми академічної мобільності та висловили вдячність за надзвичайно насичену екскурсійну програму в останній день роботи.