16 листопада 2021

11.11.21 cтуденти ІІ курсу ОП 013 Середня освіта «Початкова освіта та іноземна мова» у рамках співпраці кафедри романо-германської філології з центром  «Window on America» взяли участь у онлайн заході до Всесвітнього дня студента.

Варто зазначити, що День студента почали святкувати у Лондоні в 1941 році на міжнародній зустрічі студентів. У цей день в 1939 році нацисти заарештували і розстріляли лідерів чеського Союзу студентів. 1200 студентів були заарештовані і відправлені у концтабір в Заксенхаузені. 9-ох студентів і активістів студентського руху стратили без суду в застінках в'язниці в празькому районі Рузіне. На честь цих подій на Всесвітньому конгресі студентів і був встановлений Міжнародний День студентів.

дло

В Німеччині День студента в кожному університеті святкують по-різному. Зазвичай в цей день скасовуються всі заняття, проводять спортивні змагання. А якщо дозволяє погода, то студенти святкують на відкритому повітрі – влаштовують дискотеки та вечірки.

длор

Щодо Данії, у цій країні День студента особливий тим, що свято проводять в колі родичів. У цей день студентам дозволяють пити слабоалкогольні напої.

Англійці святкують цей день по-різному. Хтось їде далеко за місто, інші відвідують нічний клуб, або просто замовляють доставку їжі додому.

В Україні День студента заведено веселитися і робити безглузді вчинки, властиві молодості і статусу студента. До прикладу, молодь може збиратися ввечері компаніями і влаштовувати тематичні вечірки чи ходити в клуби.

ждлор

В Україні День студента був призначений президентським указом в 1999 році.

Віртуальна мандрівка по світу ознайомила майбутніх вчителів із традиціями різних країн і тематичними вечірками, притаманними прогресивній молоді.

Спільний захід, присвячений історії та традиціям святкування Дню студента, є традиційним продовженням Листопадових днів історико-філологічного факультету.