28 червня 2023

За навчальним планом у здобувачів ОПП «Фізична культура і спорт» і «Фізкультурно-спортивна реабілітація»  спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» першого (бакалаврського) рівня ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем՚янчука» вивчається дисципліна «Військово-патріотичне виховання». Навчальна програма курсу включає одну із важливих тем «Тактична медицина», яку здобувачі опановували упродовж червня 2023 року. До виїзних практичних занять долучились студенти економічного факультету.

виховання

Захід проходив під егідою іноземних партнерів (Нідерланди), громадської організації «РІВНЕ-ТАКМЕД». Активну участь в організації заходу з тактичної медицини взяли викладачі ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем՚янчука» доцент Ярослав Кравчук і Артур Романов, який є добровільним військовим територіальної оборони Рівненської обласної державної адміністрації.

виховання

Мета практичних занять дисципліни полягала в ознайомленні студентів із завданнями та метою тактичної допомоги постраждалим на полі бою, наданні невідкладної допомоги під час бойових дій, набуття навичок надання екстреної медичної допомоги та евакуації поранених.

Під час занять з тактичної медицини відпрацьовувалися основні правила та способи зупинення зовнішньої кровотечі; допомога при пневмотораксі; накладання джгутів, бинтових пов’язок з використанням бандажів та перев’язувального пакету індивідуального, постановка декомпресійної голки. Навчилися надавати домедичну допомогу при гострих порушеннях дихання в бойових і не бойових умовах. Ознайомились  з аптечкою ІFAK та її вмістом.

виховання

Після завершення учасникам практичних занять з тактичної медицини були видані сертифікати, які засвідчують їх належну готовність надавати медичну допомогу постраждалим і пораненим при основних невідкладних станах, у випадку поранення, травми й ураження та організовувати проведення лікувально-евакуаційних заходів.