03 квітня 2023

Чергова монографія доктора юридичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, професора кафедри кримінально-правових та адміністративно-правових дисциплін Богатирьова Івана Григоровича вийшла друком. У монографії під назвою "Російсько-українська війна: погляд кримінолога" автор досліджує питання щодо злочинності у період війни, зокрема терористичні акти, злочини проти миру і безпеки, насильства, військових злочинів тощо.

Книга

Монографія складається із п’яти розділів. У першому розділі монографії викладено факторний аналіз російсько-української війни у XXI столітті. Розглянуто  історичні, політичні, економічні, соціальні, психологічні та воєнні фактори. У другому розділі здійснено кримінологічний аналіз злочинів згідно розділів Особливої частини КК України, зокрема найбільш небезпечних і поширених їх видів в умовах російсько-української війни.Третій розділ присвячено аналізу кримінологічної характеристики особи, яка вчинила злочини в умовах російсько-української війни, та громадян, які стали її жертвами. Здійснено аналіз вчинення злочинів колаборантами з числа громадян України. Четвертий розділ «Тесту України на перемогу» викладено шляхом панельних дискусій науковцями, здобувачами вищої освіти, практичними працівниками правоохоронних органів, військовими, працівниками об’єднаних територіальних громад.  На завершення у п’ятому розділі надано кримінологічні поради як вижити в умовах російсько-української війни.

Монографія є актуальним дослідженням, яка буде корисною як для науковців та кримінологів, так і для всіх громадян нашої країни.