31 травня 2022

«Мудрий лицар української дитячої літератури», – таку назву мав захід, що відбувся в онлайн-форматі на історико-філологічному факультеті МЕГУ до 85-річчя від дня народження Володимира Рутківського 17 травня 2022 р. З вітальним словом до учасників читань звернулася Таміла Груба, очільниця факультету.

Захід було ініційовано і проведено доценткою кафедри української мови та літератури  Лілією Овдійчук спільно з Рівненською обласною бібліотекою для молоді, працівники якої розповіли про наявність творів В. Рутківського у їхній книгозбірні та про неймовірну популярність серед читачів.

перн

У читаннях брали участь відомі науковиці: Наталя Марченко – старша наукова співробітниця Інституту біографічних досліджень НБУВ, провідна бібліографиня Національної бібліотеки України для дітей, кандидатка історичних наук, дослідниця дитячої літератури, авторка-координаторка інтернет-ресурсу «КЛЮЧ» та авторка книги про  Володимира Рутківського «Тексти долі», Тетяна Качак – докторка філологічних наук, професорка кафедри фахових методик і технологій початкової освіти ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника», авторка статей про творчість ювілянта, Олеся Слижук – кандидатка педагогічних наук, доцентка  кафедри української літератури  ДВНЗ «Запорізький національний університет», дослідниця історичних творів Рутківського, Лілія Овдійчук – кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри української мови та літератури  ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука», авторка статті про повість «Потерчата» та Світлана Васюта – кандидатка педагогічних наук, вчителька української мови та літератури НВК школа-ліцей №19, м. Рівне, авторка методичних праць про творчість письменника.

пенр

Активними учасниками були студенти історико-філологічного та педагогічного факультетів МЕГУ, які підготували відгуки про книги Володимира Рутківського у формі мультимедійних презентацій та відеозаписів. До заходу приєдналися студенти філологічного факультету Запорізького національного університету та студенти педагогічного факультету  Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.