23 квітня 2024

23 квітня 2024 року в стінах нашого університету відбулися XХVІІІ Міжнародні громадські учнівські читання «Я голосую за мир». Цьогоріч виповнилося 28 років від започаткування читань, ініціатором яких є талановитий учений, палкий патріот нашої держави Степан Якимович Дем’янчук. Він вважав ідею миру однією з найгостріших проблем, яка стоїть перед людством. Тож метою громадських учнівських читань, які щорічно проводяться в нашому університеті, є виховання учнівської молоді в дусі миру.
Організаторами заходу є ініціативна група кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти. Цьогоріч модератором читань виступила завідувач кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти Лілія Мельничук.
Третій рік поспіль читання проходять у час героїчного захисту українцями своєї рідної землі від зазіхань рашистського загарбника. Уже не з книжок, історичних фільмів, розповідей воїнів ЗСУ, а з досвіду власного переживання страху під час сирен та вибухів ракетних снарядів, перебування в укриттях, зустрічі з ворогами учнівська молодь висловила свої бачення проблеми війни та миру.
foto1
Учні 1-11 класів та міжнародні партнери зустрілися на пленарному засіданні, де заслухали вступні слова від ректора нашого університету Віталія Дем’янчука та керівника відділу розвитку європейських проектів Університету Бат Спа Яна Гадда. Також відзначили важливість щорічних читань вітаннями й почесні гості: заступниця начальника управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради Валентина Середюк, начальник прес-служби Рівненського обласного ТЦК та СП, майор Тетяна Камерістова.
foto1
Після закінчення пленарного засідання учасники працювали у секціях, де розглядали твори учнів та предметно спілкувалися щодо проблем миру.
У читаннях взяли участь понад 250 учнів-представників 39 закладів загальної середньої освіти з різних областей України та зарубіжжя. До збірки XXVІІІ Міжнародних учнівських читань «Я голосую за мир» включено слова підтримки та співчуття від міжнародної спільноти (Велика Британія Польща, Бельгія, Японія, Колумбія, США, Туреччина).
foto1
Наймолодші здобувачі дошкільної освіти теж долучилися до читань, підготувавши до виставки творчі роботи.
Цьогорічні читання другий рік поспіль є частиною проєкту «Я голосую за мир: cпівпраця та співчуття під час війни», який реалізується спільно з Університетом Бат Спа за підтримки ResearchEngland та Міністерства досліджень та інновацій Великої Британії.
Це є свідченням того, що прагнення миру є однією з найактуальніших і найгостріших проблем у сучасному світі.