15 листопада 2023

У рамках організації практичної підготовки за освітніми програмами спеціальностей «Менеджмент», «Економіка», «Маркетинг», «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок», а також реалізуючи проект взаємодії між університетом та бізнес-спільнотою задля обміну знаннями та досвідом, Центр фахових студій економічного факультету МЕГУ продовжує осінній цикл гостьових лекцій для здобувачів освіти.
Сьогодні у середу 15.11.2023 р. відбулася презентація книги та відкрита лекція випускника економічного факультету, виконавчого директор компанії Agricom Group, президента Українського клубу аграрного бізнесу Петра Мельника на тему: «Як виростити мільйон: агропоради з перших рук» під час якої гість поділився своїм багаторічним практичним досвідом підприємця, що зумів перетворити компанію, яка висіла на волосині від банкрутства, на прибутковий агрохолдинг.
Новини
Петро Мельник відзначив важливу роль агробізнесу у економіці України, адже його частка у ВВП становить понад 20%, а експорт сільськогосподарської продукції забезпечує близько 40% від загальної суми валютних надходжень. Більшість сучасних стартапів країни так чи інакше пов’язані з аграрною галуззю.
У своїй книзі автор закликає не повторювати чужих помилок, а зосередитись на власних. Книга – це керівництво до дії: для інвестора, який вирішив вкласти гроші в агробізнес; для аграрія-початківця, якому потрібні чіткі інструкції; для успішного бізнесмена, який хоче зробити свою компанію більш ефективною; для студента, який вибирає галузь для майбутньої самореалізації. І для всіх, хто вірить в аграрний потенціал України і хотів би долучитися до цього цікавого бізнесу, оповитого міфами та духом великих грошей.
Новини
Окремо зупинившись на проблемах ведення агробізнесу в сучасних умовах та підкресливши важливість адаптації і реагування на зміни у зовнішньому середовищі, доповідач наголосив на важливості діджиталізації та постійному набутті нових навичок, а також ролі громадського сектору у відстоюванні національних інтересів в умовах інтеграції аграрного сектору до ринку ЄС.
Новини
Доповідь викликала жваву дискусію і велику кількість запитань та відкрила нові горизонти для слухачів, надаючи інсайти щодо сучасних викликів і можливостей у сфері розвитку агробізнесу в Україні та світі. Колектив економічного факультету висловлює щиру подяку Петру Петровичу за можливість ближче познайомитися з актуальними напрямами розвитку агарного підприємництва для соціального та економічного розвитку країни.