18 травня 2023

18 травня 2023 р. відбулося засідання круглого столу на тему - "Ідея миру: історичний феномен та реалізація у навчально-виховному процесі закладів загальної середньої освіти і закладів вищої освіти України", організований кафедрою історії, факультету географії, історії та туризму Приватного вищого навчального закладу"Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука".

У роботі засідання круглого столу взяли участь: здобувачі вищої освіти освітньо-професійної програми "Середня освіта (Історія та правознавство) першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти і представники професорсько-викладацького складу Приватного вищого навчального закладу "Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука", представники професорсько-викладацького складу Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, здобувачі середньої освіти та педагогічні працівники Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради і Обарівського ліцею Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області. На заході було заслухано і обговорено наукові доповіді учасників щодо найважливішої проблеми сьогодення України і світу - питання ідеї миру.

конференція

Зокрема, вчитель історії та захисту України Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради - Гочмановський Дмитро Леонідович проаналізував аспект, що пов'язаний із проблемою обдарованості здобувачів середньої освіти під час війни як потенціалу для перемоги. Кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри історії Приватного вищого навчального закладу "Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука" - Левдер Андрій Іванович охарактеризував, яким чином ідея миру, гуманізму і толерантності реалізується у навчально-виховній роботі в закладах вищої освіти. Здобувач вищої освіти, 1 курсу, першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету географії, історії та туризму Приватного вищого навчального закладу "Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука" - Чирук Григорій Леонідович висвітлив теоретичні засади дослідження ідеї миру. Здобувачка вищої освіти, 3 курсу, першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету географії, історії та туризму Приватного вищого навчального закладу "Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука" - Черевко Ольга Володимирівна розкрила історію формування і сучасні підходи до реалізації ідеї культури миру. Здобувачка вищої освіти, 1 курсу, другого (магістерського) рівня вищої освіти, факультету географії, історії та туризму Приватного вищого навчального закладу "Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука" - Каленюк Катерина Василівна - проаналізувала аспект реалізації ідеї миру та національного єднання у навчально-виховному процесі закладів загальної середньої освіти.

конференція

Кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри історії, завідувач кафедри історії Приватного вищого навчального закладу "Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука" - Лопацька Наталія Миколаївна висвітлила проблему історико-філософського обгрунтування ідеї миру. Під час роботи засідання круглого столу було згадано і про вагомі пам'ятні дати, оскільки 18 травня  - це День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Декан факультету географії, історії та туризму Приватного вищого навчального закладу"Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука" - Романів Андрій Степанович згадав про ці трагічні сторінки історії , що пов'язані із депортацією із Криму кримськотатарського народу у 1944 р. Учасниками круглого столу було наголошено і на знаковій події для нашої української нації - святі, яке щорічно проводиться в третій четвер травня і цьогоріч це 18 травня - День вишиванки.