16 листопада 2023

Відкриту лекцію про мовні інновації у контексті сучасної українсько-російської війни для студентів другого курсу з дисципліни «Українська мова за професійним спрямуванням» провела доц. Миронюк В. М. 27 вересня 2023 р. Тема: «Неологізми доби російської агресіі 2014-2023 рр.» Під час заняття Валентина Михайлівна демонструвала мультимедійну презентацію, на слайдах якої було представлено класифікацію новотворів, тематичні групи і способи творення нових слів.

МЕГУ

Бінарне практичне заняття провели 15 листопада 2023 р. доц. Бабінець А І. та проф. Овдійчук Л.М. зі студентами 2 курсу факультету журналістики та 3 курсу історико-філологічного факультету. Вміння формулювати запитання і відповідати на них – це важлива складова професій типу «людина-людина». Майбутні журналісти мали можливість ставити запитання викладачам, які стосувалися професійної діяльності, уподобань, спільно обговорювали важливі теми суспільного життя. У кінці заняття завідувачка кафедри української мови і літератури  Л. Овдійчук помінялася ролями зі студентами і застосувала інтерактивний метод «Мікрофон» з бліц-запитаннями: «Чому саме журналістика/філологія?», «Який поступ до професійної майстерності за півтора року», «Чи справдилися очікування від сьогоднішнього заняття?».

МЕГУ

Наступного тижня відбудеться завершальне бінарне заняття, на якому майбутні вчителі української мови та літератури проведуть урок з української літератури з актуальної теми, яка обговорювалася упродовж заняття, «Ми не безліч стандартних Я, а безліч Всесвітів різних».