11 листопада 2021

В закладах дошкільної освіти почастішали випадки булінгу. Зокрема, вчора педагогічну громадськість України стривожила новина, що в одному з дитячих садочків Житомирщини батьки звинувачують виховательку у побитті дитини за відмову останньої робити аплікацію. Зараз ведеться слідство, відтак звинувачувати педагога ще надто рано. Однак із цього приводу куратором групи ПДП 91б  студентів третього курсу педагогічного факультету (спеціальність 012 «Дошкільна освіта» (бакалавр) пед.н., проф. Марчук О. О. було проведено виховну годину із промовистою назвою «ОБЕРЕЖНО ЗЛИЙ ВИХОВАТЕЛЬ».

вихователь

На он-лайн зустрічі студенти переглянули відео про неправомірні дії педагогів щодо дітей, прояви їх агресії під час здійснення освітнього процесу та реакцію батьків на ці випадки. Аналізуючи подібні ситуації, студенти дійшли висновку, що необхідно детально перевірити достовірність та правдивість інформації про неправомірні дії вихователів, перш ніж засуджувати їх вчинки. Для цього потрібно залучати психологів, представників правоохоронних органів та громадськості. Цікавими були роздуми Ю. Абраменко, О. Богдан, І. Гаєвської, Д. Кирилюк та ін. щодо попередження професійного вигорання та проявів можливої агресії в працівників ЗДО.

вихователь злий

- Безперечно, вихователь повинен володіти високими моральними якостями та професіоналізмом. Водночас ви  повинні оволодіти знаннями, як діяти, коли батьки звинувачують безпідставно! Будьте пильними, знайте свої права, вмійте себе захистити, при цьому дотримуючись педагогічного такту і культури, - наголосила куратор групи д.пед.н., проф. Марчук О. О. наприкінці зустрічі із майбутніми вихователями.

Злий вихователь