23 листопада 2023

Ірина Будз,  завідувачка кафедри романо-германської філології, на запрошення партнерів з університету Бат Спа провела гостьову лекцію для британських студентів в рамках модулю «Міжнародні конфлікти, розвиток та безпека».

ІФФ

Лекція була присвячена мілітаризму та педагогіці миру у контексті проєкту «Я голосую за мир». У 2023 році традиційні  у МЕГУ Міжнародні учнівські громадські читання «Я голосую за мир: співпраця та співчуття під час війни» були проведені спільно з університетом Бат Спа за підтримки фондів «Research England» та «UK Research and Innovation».

ІФФ

Лекторка детально зупинилася на воєнному контексті, який наклав відбиток на зміст креативних творів учасників проєкту, їхнє прочитання та сприйняття.
Взаємодія спікерки з аудиторією сприяла активній участі слухачів у розмові, студенти розмірковували над поняттям миру у різних аспектах життя.

ІФФ

Оскільки зустріч відбулася в рамках історичного курсу, закономірно, що виклики війни та їхній вплив на українське суспільство стали предметом дискусії. Британські студенти цікавилися історичними передумовами та причинами російської агресії проти України, мовним питанням під час війни, явищем «дерусифікації».