Центр соціальних ініціатив і волонтерства “Доброчин”

Положення про центр соціальних ініціатив і волонтерства “Доброчин”

Центром соціальних ініціатив і волонтерства «ДОБРОЧИН» факультету здоров’я, фізичної культури і спорту ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука» ініційована та реалізована Авторська програма науково-дослідної та волонтерської роботи Коваля В. В. щодо фізичної реабілітації осіб з особливими потребами «На хвилях добра», яка направлена на поєднання зусиль студентів – майбутніх фізичних терапевтів та науково-педагогічних працівників факультету для реабілітації дітей та дорослих з обмеженими можливостями. Вона передбачає проведення інноваційних оздоровчих заходів фізичної реабілітації (кінезотерапії, гідрокінезотерапії, механотерапії, аква-гімнастики лікувального реабілітаційного масажу, лікувальної фізкультури, оздоровчого плавання та оздоровчого масажу) на базі спортивно-оздоровчого комплексу імені В. І. Завацького.

Доброчин

Мета Програми:

– формування і розвиток рухової активності, фізичних і психоло-гічних здібностей людей з обмеженими фізичними можливостями, що забезпечують пристосовування особи до свого стану здоров’я, навколишнього середовища, суспільства і різних видів діяльності.

Завдання Програми:

– розвивально-корекційна, фізкультурно-оздоровча та реабіліта-ційна робота з дітьми з інвалідністю;

– реабілітаційна робота з постраждалими в АТО, військовими, які отримали поранення або стали інвалідами;

– надання психологічної та правової допомоги особам з інва-лідністю, батькам дітей з інвалідністю;

– інклюзивна робота у навчальних закладах та установах;

– оздоровчо-рекреаційна робота з особами з інвалідністю різних нозологій і вікових категорій;

– соціальне партнерство з державними установами, благодійними організаціями, фондами, товариствами;

– навчання волонтерських активістів у Школі волонтерів при факультеті здоров’я, фізичної культури і спорту, з метою поширення волонтерського руху започаткованого в університеті;

– організація благодійних акцій, культурно-дозвільних заходів для дітей та молоді міста, а також для волонтерів факультету Центру;

– навчально-практична робота волонтерів-студентів факультету здоров’я, фізичної культури і спорту та інших факультетів ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука»;

– науково-дослідна робота волонтерів Центру, участь у науково-практичних конференціях, написання тез та статей щодо волонтер-ства та добродійної діяльності.

Доброчин

Одним із завдань авторської Програми є підвищення рівня толе-рантності до людей з різними діагнозами, їх адаптація до нормального життя і підвищення рівня комфортності від перебування в українсь-кому суспільстві.

Головною перевагою Програми є можливість отримати консульта-цію запрошених фахівців з психологічної реабілітації та діагностики: психіатрів, психологів, логопедів-дефектологів, корекційних педагогів, тьюторів (педагогів з супроводу дитини), психотерапевтів, генетиків, дієтологів, а також фізичного відновлення: реабілітологів, кінезіте-рапевтів, масажистів. Таким чином, дитина чи доросла людина одночасно отримує весь комплекс необхідних заходів реабілітації.

Сім’ї, в яких є діти з особливими потребами, стикаються з величезною кількістю проблем і однією з найбільш нагальних є пошук адекватної медичної допомоги для таких дітей. Тому поява Програми з повним спектром послуг для дітей з особливими потребами – це зрушення в кращу сторону в питанні адаптації цих дітей в суспільстві.

Доброчин

Партнери Програми:

  • Рівненський міський центр реабілітації інвалідів і дітей-інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату «КРОК»;
  • Центр для аутистів м. Рівне ;
  • Рівненський обласний центр комплексної реабілітації інвалідів;
  • Громадська організація інвалідів з вадами зору «Генерація успішної дії» м. Рівне;
  • Рівненська обласна громадська організація «Спілка батьків дітей-інвалідів із захворюваннями центральної нервової системи «Стежкою добра»»;
  • Спілка інвалідів з дитинства «Передзвін» м. Рівне;
  • Рівненська обласна організація товариства сліпих (УТОС);
  • Рівненська обласна організація товариства глухих (УТОГ);
  • Асоціація батьків дітей з особливими потребами, м. Рівне;
  • Регіональний центр ІНВАСПОРТ м. Рівне.