Кафедра фізичної культури і спорту

Фізична культура і спорту закладах вищої освіти – це складова частина розвитку закладів вищої освіти, яка сприяє збереженню і зміцненню здоров’я, вихованню фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей всіх учасників навчально-виховного процесу, організації змістовного дозвілля студентської молоді та оптимізації спорту вищих досягнень.

Одним із завдань кафедри фізичної культури і спорту є вдосконалення форм мотивації і залучення студентів до регулярних занять руховою активністю з урахуванням інтересів, побажань, здібностей та індивідуальних особливостей кожного як при обов’язкових заняттях фізичною культурою, так і її видами в позанавчальний час.

На кафедрі здійснюється навчання здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 017 Фізична культура і спорт за освітніми програмами: «Фізична культура і спорт» та «Фізкультурно-спортивна реабілітація».

Кафедра ЗФКіС

Кафедру фізичної культури і спорту очолює кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Сотник Жанна Григорівна.

Викладацький склад кафедри:

•  доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор Мирослав Дутчак;

•  кандидат наук з фізичного виховання і спорту, доцент Юлія Борисова;

•  кандидат наук з фізичного виховання і спорту Світлана Калитка,;

•  кандидат педагогічних наук, доцент Вадим Коваль;

•  кандидат наук з державного управління Сергій Ліщук;

•  старший викладач Юрій Омелянюк;

•  викладач  Юлія Сніжко;

•  старший викладач Олег Сотник;

•  викладач Віталій Ліпський.

У навчальний процес залучаються провідні науковці та фахівці фізичної культури і спорту: проф. Цьось А.В., проф. Приступа Є.Н., проф. Белікова Н.О., проф. Мицкан Б.М., проф. Бріскін Ю.А., доц. Гнітецька Т.В., доц. Петренчук М.В. та багато інших.

Кафедра ЗФКіС

Викладачі кафедри систематично проходять стажування у провідних вищих навчальних закладах України та за кордоном.

Кафедра фізичної культури і спорту забезпечує викладання таких дисциплін:

Біохімічні основи фізичної культури і спорту, Фізіологічні основи фізичного виховання та спорту, Теорія і методика спортивно-оздоровчої роботи, Спорт (олімпійський, професійний, неолімпійський), Вступ до спеціальності, Основи наукових досліджень у фізичній культурі і спорті та академічна доброчесність, Спортивні споруди і тренажери, Олімпійська освіта, Теорія і методика тренерської діяльності в обраному виді спорту, Організація фізичної культури і спорту Рівненщини та інші.

Викладацький склад кафедри здійснює модернізацію навчально-виховного процесу. А саме розробляються дистанційні курси з дисциплін, впроваджується досвід викладання фізичного виховання та організації спортивного дозвілля та рекреації провідних вузів України та зарубіжжя,  проводяться різноманітні майстер-класи.

Одним із пріоритетних завдань кафедри є реалізація міжнародних наукових та освітніх програм. Викладачі кафедри активно приймають участь у Міжнародних конференціях, мають наукові публікації у закордонних збірниках.

Кафедра ЗФКіС

На факультеті ЗФКС відкрито Польсько-український адаптаційний центр в рамках гранту RITA – «Зміни в регіоні». У рамках проєкту попередньо вивчено досвід польських партнерів з товариства AZS WSG щодо використання адаптивних ігор як ефективного засобу покращення психофізичного розвитку осіб з обмеженими можливостями і працездатних осіб. Також враховано питання соціальної адаптації для усунення соціальної ізоляції різних груп населення, внесено зміни у методику проведення занять стосовно покращення когнітивних функцій, балансу та дрібної моторики із врахуванням власних напрацювань у цьому напрямку

Особливістю роботи членів кафедри є зв’язок зі спортивними та оздоровчими установами м. Рівне та Рівненської області:  управління у справах молоді та спорту Рівненської обласної державної адміністрації; Комунальний заклад «Рівненський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт»» Рівненської обласної ради, ДЮСШ міста та області, фітнес-центри.

Кафедра ЗФКіС

Викладачі та студенти регулярно організовують зустрічі з провідними тренерами-викладачами та спортсменами. Студенти, які навчаються в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука з гідністю захищають честь України на Олімпійських і Паралімпійських іграх, Чемпіонатах Світу та Європи.