Студентська каплиця

Перша у Рівному студентська каплиця-церква архідиякона Степана відкрилася на території Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука

Капличка

Майже два роки минуло відтоді, як біля корпусів навчального закладу освятили місце під її спорудження, а цього річ напередодні дня студента студентський храм вже був освячений і приймав своїх перших відвідувачів. Назвали студентську каплицю-церкву на честь засновника МЕГУ – Степана Якимовича Дем’янчука.

Ікони

Як розповів один із ініціаторів будівництва студентської капличкиректор МЕГУ Анатолій Степанович Дем’янчук, ідея будувати студентську  каплицю у нього виникла після того, як одного разу у період сесії він помітив, що студенти хрестяться перед входом у навчальний заклад. Було це 4 роки тому

мук

-  Ми провели опитування серед студентів, як вони ставляться до будівництва такої каплиці, їм ця пропозиція сподобалася, - зазначив Анатолій Дем’янчук. -   До втілення ідеї будівництва каплиці долучилося студентська рада університету, студенти та викладачі МЕГУ. І цієї осені на території навчального закладу постала культова споруда, яка дарує нам Боже благословення.

 

Більшість коштів на спорудження каплиці зібрали студенти юридичного факультету, решту студенти та викладачі інших факультетів, ректорат та спонсори. А з часом на юридичному факультеті склалася традиція, що студенти, які випускалися із закладу впродовж останніх трьох років жертвували кошти на будівництво каплички. Взагалі, ідея будівництва святині полягала в тому, щоб студенти самі виконували будівельні роботи та власними руками долучалися до її створення. Місце під її зведення обирали 2 роки. В результаті, зупинилася на першому варіанті - біля головного корпусу МЕГУ.  Відтак, 15 листопада 2010 року було закладено перший камінь під створення майбутньої каплички, восени 2011 року студенти юридичного факультету МЕГУ залили фундамент, весною спеціалісти почали мурувати стіни храму, студенти ж виконували всі допоміжні роботи. Далі спеціалісти звели купол, поставили вікна та розпочалися оздоблювальні роботи, на які були виділені кошти ректоратом. Студенти і спонсори зібрали близько 30 тисяч гривень, приблизно стільки ж виділив ректорат.

13 листопада цього року ми відкрили першу у Рівному студентську каплицю-церкву, подібної якій немає у жодному ВНЗ міста. Її особливістю є те, що це не просто каплиця, а й невелика церква, у якій на великі релігійні свята правитимуть службу, щоб студенти могли прийти помолитися, поставити свічку. Взагалі двері каплиці завжди відкриті і кожен бажаючий може сюди прийти, щоб просто звернутися до Бога, коли відчуватиме у цьому необхідність. Одночасно у студентській каплиці може перебувати до 30 осіб. А на великі православні свята, при потребі богослужіння проводитимуться на вулиці біля каплиці, щоб усі бажаючі могли взяти у ньому участь.

Ще однією особливістю студентської каплиці є і те, що вона не прив’язана до конфесій і службу тут проводитимуть священики запрошені керівництвом навчального закладу. І на думку студентства це правильно, адже капличка – це місце, де немає бути прив’язаностей до конфесій, місце, де людина прийшла поговорити з Богом і головне тут щирість цього бажання.

іфв