Конференція історія
Освіта є головним фактором суспільного прогресу та зміцнення суверенної української держави. Дослідження у галузі історії, географії та громадянознавчих дисциплін є важливою складовою у формуванні громадянської, національної та історичної свідомості українців.
20 травня 2025 р. на факультеті географії, історії та туризму Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука» кафедри: історії, теорії держави і права та філософії; географії і туризму організували та провели щорічну Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні питання історії, громадянознавства, географії та методик їх викладання».
Конференція історія

 
До роботи науково-практичної конференції долучились понад 90 учасників з різних регіонів України. Науково-педагогічні працівники, здобувачі закладів вищої освіти, молоді вчені, вчителі, учні, члени Малої академії наук учнівської молоді.
 На початку наукового заходу з вітальним словом до учасників звернулися: проректор з наукової роботи ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука», доктор філологічних наук, професор – Наталія Миколаївна Мединська; кандидат географічних наук, доцент, доцент кафедри географії і туризму, начальник відділу з наукової діяльності та аспірантури – Оксана Володимирівна Яроменко; декан факультету географії, історії та туризму, кандидат географічних наук, доцент – Олександр Володимирович Яковчук; завідувач кафедри історії, теорії держави і права та філософії, доктор історичних наук, доцент – Віталій Орестович Левицький. Модератором заходу був голова ради молодих вчених, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії, теорії держави і права та філософії – Володимир Іванович Старжець.
Конференція історія

 
Метою науково-практичної конференції було комплексне дослідження актуальних проблем та перспектив розвитку науки і освіти в Україні в умовах сучасних викликів та методичні рекомендації щодо їх вдосконалення. Науковий захід був заявлений у семи напрямах секційних засідань, а саме:
  • Актуальні питання історії України.

  • Актуальні питання всесвітньої історії.

  • Проблеми війни і миру: історичне минуле та сучасні виклики.

  • Сучасні тенденції в методиці навчання історії та громадянознавства.

  • Сучасні тенденції в методиці навчання географії.

  • Геоекологічні та конструктивно-географічні проблеми і раціональне природокористування.

  • Географічні аспекти розвитку туризму та рекреації.

Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції у своїх доповідях актуалізували: дискусійні питання історії України, всесвітньої історії; складні проблеми, що пов’язані із російсько-українською війною; презентовано сучасні тенденції щодо методики навчання історії, громадянознавства та географії; висвітлено геоекологічні та конструктивно-географічні проблеми й аспекти раціонального природокористування і географічні аспекти розвитку туризму та рекреації.

 
Тематика доповідей учасників секційних засідань охоплювала надзвичайно вагомі і актуальні наукові проблеми. Неабияку зацікавленість викликали доповіді, зміст яких стосувався: усної історії незавершеної війни; участі українок у національному русі ХХ століття; джерел вивчення Голокосту в Україні; сучасних досліджень Другої світової війни; історичних витоків радикального ісламу; соціального захисту військовослужбовців; геноцидної риторики російського режиму; національно-патріотичного виховання й формування громадянської компетентності учнів на уроках історії, виховання молоді на засадах педагогіки миру; організації правової освіти та виховання у ЗЗСО; сучасних тенденцій методики навчання історії, географії; краєзнавства; проблем природно-ресурсного потенціалу окремих регіонів України; питань популяризації національного туризму в умовах російсько-української війни; організації дозвіллєво-туристської діяльності.
Учасники обговорили складні та актуальні на сьогодні проблеми історичної, географічної науки; питання сучасних тенденцій в методиці навчання історії, громадянознавства й географії; проблеми туризму та рекреації, що відобразилося у активних наукових дискусіях, запитаннях, обговореннях. За результатами роботи наукового заходу буде видано та розміщено в репозитарію університету збірник матеріалів конференції.