Кафедра соціальних комунікацій

Кафедра як окремий структурний підрозділ створена у 2009 році. На кафедрі соціальних комунікацій працюють: доктор філологічних наук, професор   Галич  В. М., кандидати наук із соціальних комунікацій – Золяк В. В.,  Смусь А. Г.,  заслужений журналіст України – В. С. Мазаний, викладачі  Хитров О. В. - продюсер та  співзасновник Медіа-Центру «Третя столиця» та Чернявська І. В. -  журналіст, редактор, медіаменеджер. Співзасновник і головний редактор комунікаційної платформи Profi Space media.

Очолює кафедру  Золяк Вікторія Василівна, кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри соціальних комунікацій.

Працівники кафедри поєднують викладання та професійну журналістську діяльність. Доцент кафедри, заслужений журналіст України  В. С. Мазаний  із 1985 по 1991 рік працював власним кореспондентом інформаційного агентства ТАРС (Телеграфне агентство Радянського Союзу) , а із 1991-го по 2015-й – власним кореспондентом інформаційного агентство УКРІНФОРМ  у Рівненській області. Публікував різножанрові матеріали в найстарішій у США українській газеті, органі  Українського Народного Союзу, що виходить із 1893 року (м. Нью-Джерсі) «Свобода» (Свобода. – 1995. – Ч. 66. – 4 квітня. – С. 1; Свобода. – 1996. –  Ч.109. – 8 червня.– С.4; Свобода . – 1997. – Ч. 85. – 6 травня. – С. 2). Також публікації В.С.Мазаного побачили світ і в інших американських виданнях – «Українські вісті» (США), «Життя і слово», «Новий шлях» (Канада). Брав інтерв′ю у 42 президента США Білла Клінтона (газета «Сім днів», ……1995 рік). Доцент кафедри Смусь А. Г.  є автором сценаріїв та режисером: англомовного документального фільму про діяльність міжнародної християнської місії «OM» в зоні ООС, документального фільму «Лукаве Людобуйство». Про події на Волині у 1943 році. Фільм знімався за підтримки Інституту Національної пам’яті, Інституту історії України, «Вибраний із тисячки». Фільм знімався за підтримки Рівненської обласної та міської рад, української діаспори в Огайо (США), розробник програмної концепції, засновник та директор Всеукраїнської мережі «Радіо УНА. Перша українська націоналістична хвиля». (м. Радехів 99,1 ФМ, м. Старий Самбір 89,8 ФМ, М.Бердичів 97,5 ФМ,  М.Гірник 100,0 ФМ).

Викладач О. В. Хитров є продюсером та  співзасновником Медіа-Центру "Третя столиця» з 2018-2020 працював на посаді генерального директора ТОВ «Телерадіокомпанія «РИТМ» (ITV MEDIA GROUP), Рівне, експерт у сфері мас-медіа, реклами, політичних та комунікативних технологій із  досвідом редакторської роботи на телебаченні,  у друкованих виданнях, 

Викладач кафедри соціальних комунікацій І. В. Чернявська - професійний журналіст, редактор, медіаменеджер.Співзасновник і головний редактор комунікаційної платформи Profi Space media. Має великий досвід роботи в діловій журналістиці (20 років). Працювала з такими виданнями як БІЗНЕС, ІнвестГазета, Новое время, Економічна правда, Forbes, Капітал, Дело, Investory News та іншими.

Багаторазовий переможець міжнародного конкурсу "Премія ділових кіл PRESSзвание" (7 нагород за 1 місце в номінаціях «Кращий журналіст» та «Кращий редактор».

Має великий досвід роботи в комунікаціях (9 років) та тренінговій діяльності (8 років, спікер бізнес-школи Profi Space). Автор і модератор проєкта "Відверто про бізнес. Досвід перших».

Кафедра здійснює підготовку за освітньою  програмою «Журналістика» за першим рівнем вищої освіти бакалавр та магістр. На денній і заочній формах навчається понад 180 студентів. Щорічно модернізуються навчальні плани відповідно до запитів стейкхолдерів та здобувачів вищої освіти. При кафедрі створена бібліотека для студентів, яка містить найновішу фахову літературу.

Кафедра підтримує зв’язок з регіональними ЗМІ, студенти на основі укладених договорів проходять практику у друкованих та в Інтернет-виданнях, на радіо та телебаченні, у прес-службах та видавництвах області та загалом України. Викладачами видано «Наскрізну програму практичної підготовки студентів напряму підготовки 061 «Журналістика» (2019).

Наукова проблематика кафедри охоплює дослідження журналістики “Дослідження ролі сучасної ліберальної інформаційної культури в системі соціальних комунікацій” (№ держ. реєстр. 0118U001563). Науковці вивчають дотримання професійних стандартів у медіа,  інформаційну політику та безпеку, фотожурналістику, 3D графіку, концепти сучасної публіцистики, розвиток радіо- та тележурналістики, крос-медійні тенденції, редакційний та видавничий менеджмент, займаються промоцією видань, соціокомунікативними моделями на регіональному телебаченні та ін.

Колективом кафедри видано методичні рекомендації, посібники, монографії з важливіших навчальних курсів, яка знаходяться у базі даних репозитарію університету http://dspace.regi.rovno.ua:8080/jspui/

Науковці кафедри беруть участь в українських та міжнародних наукових конференціях, у семінарах та тренінгах для ЗМІ, друкуються у наукових виданнях, є лауреатами ряду українських та обласних нагород у журналістиці. Кафедра співпрацює з журналістськими ГО, за підтримки яких для студентів відбуваються семінари та тренінги провідних українських журналістів. Кафедра веде майстер-класи, для прикладу – Мазаний В. С. "Агенційна журналістика." "Висвітлення проблем атомної енергетики".

Випускники працюють у друкованих ЗМІ, на сайтах, на радіо та телебаченні, у видавництвах та прес-службах. Студенти беруть участь та займають призові місця у студентських конкурсах наукових робіт (диплом ІІ  ступеня здобула Бурченя Наталія 2021р. та диплом ІІІ ступеня здобула Пучка Аліна 2020 р.) та всеукраїнських олімпіадах із Журналістики та реклами і зв’язків з громадськістю (Пучка Аліна ІІІ місце 2019 рік,  Дейнека Ірина ІІ місце – 2018 рік), поєднують навчання із роботою в медіа. Вони видають власні навчальні газети, журнали, брошури, буклети, розробляють дизайн та брединг. 

Щорічно студенти беруть участь у студентських наукових конференціях (на базі МЕГУ ім. акад. С. Дем’янчука, у Видавничо-поліграфічному інституті Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка, в Університеті Прикладних наук імені Яноша Кодолані (Угорщина) в НУ Львівська політехніка та ін.).

Основні навчальні курси кафедри:

ОР «БАКАЛАВР»: Основи медіавиробництва (Вступ до спеціальності, Технічні засоби виробництва), Медіавиробництво контент (Журналістські жанри), Медіадизайн, Медіаграмотність, Новітні медіа, Фундаментальна підготовка  (Теорія МК, Комунікаційні технології), Фахова підготовка (Теорія журналістики, Теорія і методика журналістської творчості, Теорія медіатексту). 

ОР «МАГІСТР»:  Комунікативістика, Медіарегулювання, Міжнародна та міжкультурна комунікація, Медіарегулювання, Копірайтинг та спічрайтинг, Візуальні засоби в рекламі та PR, Реклама та PR в бізнесі, Реклама та PR в політичній сфері, Медіадослідження: поняття та методи, Теорія та історія соціальних комунікацій, Соціологія громадської думки, Методи емпіричних досліджень комунікації, Правові та етичні основи реклами та PR-діяльності, Брендинг.

МІЖНАРОДНИЙ ПРОЕКТ ERASMUS+KA2

У 2018 році кафедра розпочала роботу в міжнародному проєкті ЕРАЗМУС+ КА2 DESTIN «Journalism Education for Democracy in Ukraine: Developing Standards, Integrity and Professionalism». Партнерами кафедри є Університети: Bath Spa University (Велика Британія) Adam Mickiewicz University in Poznan (Польща), Dún Laoghaire Institute of Art, Design and Technology (Ірландія), Linnaeus University (Швеція), World University Service (Австрія), European Journalism Training Association (Нідерланди) та Taras Shevchenko National University of Kyiv (Project coordinator in Ukraine), Bohdan Khmelnytsky National University of Cherkasy, Academician Stepan Demianchuk International University of Economics and Humanities, Ivan Franko National University of Lviv, Mariupol State University, Sumy State University, Ukrainian Catholic University, Uzhhorod National University, Yuriy Fedkovych Chernivtsi National University, Zaporizhzhia National University а також Всеукраїнська асоціація студентів, Міністерство освіти і науки України та «Громадське радіо».

У рамках проекту викладачі кафедри взяли участь у трьох міжнародних наукових конференціях: Університет м.Бат Спа (Великобританія), КНУ ім.Т.Шевченка, Університет Ліннея (Швеція).

Очікувані результати проєкту DESTIN:

– Якісні зміни у розвитку журналістської освіти в Україні шляхом аудиту, оцінювання, перегляду існуючих та впровадження нових або переглянутих навчальних планів для 9 програм бакалаврату та 11 магістра журналістики в 10 українських університетах з Європейською рамочкою кваліфікацій (EQF) та європейськими стандартами доброчесності і професіоналізм.

– Розробка Національних рекомендацій щодо бакалавра та магістра журналістської освіти в Україні.

– Створення мережі взаємодії та співпраці між університетами, національними роботодавцями та студентським самоврядуванням у сфері журналістської освіти в Україні.

– Створення мережі взаємодії та співпраці між університетами України та ЄС та професійними організаціями у сфері журналістської освіти.

– Розробка онлайн-курсів медіаграмотності для цільових груп непрофесіоналів у сфері журналістики, медіа та комунікацій.

– Створення та запуск спеціалізованого веб-сайту для подальшого поширення та використання результатів проекту DESTIN.