МЕГУ – вибір сучасного абітурієнта! МЕГУ – твій найкращий вибір! МЕГУ – це більше ніж університет! МЕГУ – найкращі умови для навчання та розвитку! МЕГУ – розвиваємося для тебе! МЕГУ – це вибір лідерів! МЕГУ – твій шлях в майбутнє! МЕГУ – якість освіти, визнана країною і світом! МЕГУ: наші рейтинги – наші студенти! МЕГУ – освітній бренд, визнаний абітурієнтом!

Факультет комп’ютерних наук та кібернетики

 Факультет кібернетики в МЕГУ

Факультет кібернетики МЕГУ здійснює підготовку бакалаврів та магістрів найбільш затребуваних спеціальностей сьогодення:

– 121 Інженерія програмного забезпечення за освітньо-професійною програмою «Інженерія програмного забезпечення. Інтернет речей»;

– 122 Комп’ютерні науки за освітньо-професійною програмою «Комп’ютерні науки та кіберзахист»;

– 014 Середня освіта (Інформатика) за освітньо-професійною програмою «Середня освіта. Інформатика та математика».

Інженерія програмного забезпечення в МЕГУ

Випускники в галузі інформаційних технологій відіграють вирішальну роль у формуванні цифрового майбутнього. Тому фахівці з інформаційно-комунікаційних технологій користуються великим попитом на ринку праці.

Це один із трендів в ІТ-індустрії, оскільки вже у найближчому часі прогнозується значне зростання кількості розумних пристроїв. Різні мови програмування, розроблення мобільних додатків, тестування програм та пристроїв, робототехніка, штучний інтелект, технології блокчейн, робота в команді, захист інтелектуальної власності та кібербезпека – всьому цьому навчатимуть на факультеті кібернетики МЕГУ.

Банки, інтернет-провайдери, підприємства малого, середнього та великого бізнесу, фірми, компанії, державні підприємства, науково-дослідні інститути потребують на роботу ІТ-фахівців.

Програміст – одна із затребуваних та високооплачуваних професій

Професія програміста посідає одне з перших місць у списку найбільш прибуткових та запитуваних професій сьогодення. Попит на висококваліфікованих програмістів невпинно зростає, а професія програміста вважається однією з найпрестижніших та високооплачуваних у світі. Наші студенти – майбутні програмісти, ще будучи студентами беруть активну участь у розробці вітчизняних та закордонних проектів і мають достойну оплату праці.

Освітня програма «Інженерія програмного забезпечення. Інтернет речей»

орієнтована на підготовку кваліфікованих програмістів, розробників програмного забезпечення, програмістів-тестувальників програмного забезпечення, системних аналітиків-програмістів, системних адміністраторів, керівників (менеджерів) проектів складних програмних систем, адміністраторів Інтернет-технологій, розробників-адміністраторів баз даних та ін.

Програма забезпечує надання студентам знань з керування побутовими предметами, бізнес-процесами та промисловістю без участі людини. Всі розумні пристрої в будинках, в безпілотних автомобілях, на зупинках громадського транспорту, в медичному обладнанні та інше виконують обробку інформації, її аналіз та обмін між собою, та, залежно від отриманих результатів, приймають рішення та виконують запрограмовані дії.

Комп’ютерні науки в МЕГУ

Сьогодні важко уявити собі життя без комп’ютерів, ноутбуків, смартфонів, гаджетів, девайсів, маніпуляторів нового покоління та Інтернету. Темпи розвитку інформаційних технологій вражають, все більших обертів набирає комп’ютерна революція. Інформаційні технології мають великий вплив на розвиток науки, техніки, бізнесу та багатьох інших сфер людської діяльності. Компанії, які працюють в ІТ-сфері, невпинно створюють нові ІТ-продукти та забезпечують надання все нових видів ІТ-послуг. Тому висококваліфіковані фахівці з комп’ютерних наук потрібні практично в усіх галузях народного господарства.

Фахівець з комп’ютерних наук – одна з найнеобхідніших та високооплачуваних професій сьогодення

Попит на фахівців в галузі комп’ютерних наук та кіберзахисту щодня зростає.

Специфіка даної професії дозволяє працювати віддалено та мати гнучкий графік роботи, виконуючи завдання замовників практично з усього світу. Отримані знання дозволяють студентам факультету займатися ще будучи студентами цікавою діяльністю, реалізовувати свої творчі здібності та отримати досить високу оплату своєї праці у галузі інформаційних технологій.

Освітня програма «Комп’ютерні науки та кіберзахист»

Забезпечує ґрунтовні знання із сучасних інформаційно-комунікаційних технологій, що задовольняють потребам сучасного ІТ-ринку праці. та дозволяє знайти перспективну роботу в ІТ-компаніях, у тому числі, закордонних.

Випускники факультету кібернетики можуть створювати цікаві і корисні програми, веб-сайти, 3D-моделі, комп’ютерні ігри, захищати дані в інформаційних системах, створювати комплексні системи кіберзахисту від помилкового або протиправного втручання.

Серед особливостей програми: орієнтація на потреби сучасного ІТ-ринку праці, залучення до навчального процесу ІТ-фахівців, практика в успішних ІТ-компаніях.

Програма орієнтована на підготовку інженерів із застосування комп’ютерів, адміністраторів баз даних, адміністраторів комп’ютерних систем та мереж, web-розробників, web-дизайнерів, аналітиків комп’ютерних систем, прикладних та системних програмістів тощо.

Підготовка кваліфікованого інноваційного педагога – вчителя інформатики та математики є пріоритетним завданням МЕГУ

Популяризація вивчення інформатики в закладах середньої освіти посилила потребу у фахівцях педагогічної професії. Сучасний прогресивний вчитель повинен бути в курсі комп’ютерних новинок і трендів, мати свій власний інноваційний стиль, застосовувати інноваційні комп’ютерні інтерактивні та Smart-технології.

Освітня програма «Середня освіта. Інформатика та математика» забезпечує ґрунтовні знання застосування інформаційно-комунікаційних технологій в освіті та дозволяє обіймати посади вчителя інформатики та математики, викладача інформатики та математики вищої школи.

На факультеті кібернетики МЕГУ впроваджено систему дистанційного навчання на всесвітньо відомій платформі Moodle

Це дозволяє студентам факультету кібернетики суміщати ІТ-освіту з ІТ-роботою.

Студенти мають можливість спілкуватися із викладачами в межах дисципліни в режимі on-line через персональні ноутбуки, айфони, планшети за допомогою системи Wi-Fi.

Щороку студенти факультету кібернетики МЕГУ приймають участь у Всеукраїнських студентських олімпіадах у галузі 12 «Інформаційні технології»

Так, студент 2 курсу факультету кібернетики Шеремета Роман Валерійович здобув 3 місце у Всеукраїнській студентській олімпіаді «Веб-технології та веб-дизайн» у секції «Веб-дизайн» у м. Дніпро, що проходила 26-28 березня 2019 року.

За участю факультету кібернетики МЕГУ став переможцем та нагороджений золотою медаллю на десятій Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2019» у номінації «Формування інформаційно-цифрової компетентності як важливої складової розвитку інноваційної особистості».

Щороку студенти факультету кібернетики приймають участь у Всеукраїнських студентських олімпіадах з командного програмування.

Базами практик (ознайомчої, виробничої та переддипломної) майбутніх ІТ-фахівців є відомі Рівненські фірми та компанії з розробки та тестування програмного забезпечення.