

У Міжнародному економіко-гуманітарному університеті іменні академіка Степана Демʼянчука відбулася пресконференція з делегаткою Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Світланою Богатирчук-Кривко, під час якої обговорили актуальні виклики, що постають перед Україною в умовах війни, та участь нашої країни у європейських інституціях.

На початку зустрічі було порушено питання, яке пані Світлана озвучувала ще в грудні минулого року, перед черговою сесією Конгресу:
"Багаточисельним міжнародним місіям, організаціям необхідно більш рішуче і наполегливіше займатися своїми безпосередніми справами - визволяти
полонених, повертати депортованих
дітей, вкрадену культурну спадщину".
Відповідаючи на запитання, чи займається цим наразі Конгрес, делегатка підтвердила, що ці теми залишаються на порядку денному.

Також обговорювали ухвалену на останній сесії Конгресу Декларацію "Відновлення та реконструкція України” , яка стала головним підсумком останньої сесії . Ухвалення цього документа було непростим процесом, що супроводжувався тривалими обговореннями. Водночас, вона зазначила, що покладає надію на поступове повернення України до централізації.

Особливої уваги на пресконференції набула тема виборів під час війни. Пані Світлана висловила чітку позицію: проведення виборів у нинішніх умовах неможливе, адже це ставить під загрозу безпеку громадян через ракетні атаки, окупацію частини територій і відсутність рівного доступу до волевиявлення для військових на передовій. Вона підкреслила, що Європа не вимагає від України негайного проведення виборів, на відміну від держави-агресора, яка використовує тему виборів як політичний інструмент тиску.

Під час зустрічі прозвучали та були обговорені такі питання: як змінилося сприйняття України в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи після 2014 та 2022 років; як віддзеркалюється думка про те, що "дипломатом став кожен українець", у позиції української делегації"; хто входить до складу делегації від України та чи є вона єдиною командою; що мотивує пані Світлану залишатися у Конгресі понад 17 років і чи відчуває вона різницю у ставленні до жінки-представниці порівняно з чоловіками; який проєкт вона запропонувала б для всієї України після завершення війни, а також — впровадженню яких європейських стандартів сприяє створений в Україні Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України, зокрема чи йдеться про посилення уваги до ветеранів російсько-української війни та інші.
Пресконференція засвідчила, що попри всі труднощі, українські представники в європейських інституціях активно захищають інтереси держави.