МЕГУ – вибір сучасного абітурієнта! МЕГУ – твій найкращий вибір! МЕГУ – це більше ніж університет! МЕГУ – найкращі умови для навчання та розвитку! МЕГУ – розвиваємося для тебе! МЕГУ – це вибір лідерів! МЕГУ – твій шлях в майбутнє! МЕГУ – якість освіти, визнана країною і світом! МЕГУ: наші рейтинги – наші студенти! МЕГУ – освітній бренд, визнаний абітурієнтом!

Студенське інформаційне агентство

Студентське інформаційне агентство (СІА)

Студентське інформаційне агентство (СІА) Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С. Дем’янчука, яке почало роботу у 2007 році, є дієвим інструментом практичного навчання студентів на факультеті журналістики університету. В основу роботи структури покладені принципи діяльності найбільших сучасних інформаційних агентств України та світу, зокрема, що стосується функціонування їх прес-центрів.

Йдеться передусім про впроваджену у СІА методику підготовки до прес-конференцій. Тут вже побувало 76 визначних діячів економічної, культурної, наукової, релігійної, військової, атомно-енергетичної сфери України та закордону. Серед них Герой України, Герой праці, народні артисти України, народні художники України, видатні письменники – Шевченківські лауреати, архієпископи, директори музеїв, голови облдержадміністрації, обласної ради, міські голови, відомі політологи, ректори зарубіжних університетів, іноземні представники дипломатичних місій в Україні, керівники правоохоронних органів, військові журналісти тощо.

СІА, як і загалом МЕГУ, було основним медійним майданчиком під час проведення першої Асамблеї лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, інших заходів міжнародного та всеукраїнського рівня, в тому числі науково-практичних конференцій.

Організація таких зустрічей базується на науковій основі, адже передбачає реалізацію теоретичних знань студентів під час підготовки запитань, які будуть адресовані гостю на прес-конференції. Студент, сформулювавши їх, бере участь у конкурсі на право задати найзмістовніше, найактуальніше з них. Також подібний принцип покладений і в основу написання прес-релізів та представлення їх місцевим ЗМІ, акредитованим у Рівненській області власним кореспондентам всеукраїнських газетно-журнальних видань, теле-радіокомпаній. Таким чином створюється конкуретне середовище, яке спонукає майбутнього журналіста набувати рис людини компетентної, інтелігентної, ерудованої і ввічливої  – тобто ставати на шлях виховання себе як теж цікавого, рівноправного співрозмовника.

Результатом цього підходу є те, що всі прес-конференції, проведені студентами в СІА, пройшли на високому професійному рівні. Наприклад, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Надзвичайний і Повноважний Посол України, поет Роман Лубківський, генеральний директор Хмельницької АЕС, експерт Міжнародного агентства з атомної енергії, заслужений енергетик України Микола Панащенко та багато інших відзначали, що в їхньому житті ще не було такої вдалої змістовної прес-конференції, як у СІА МЕГУ.

Ще одна частина технологій СІА – написання інтерв’ю на основі прес-конференцій, а також текстів інших жанрів – репортажу, звіту, огляду, аналітичної статті, есе тощо. Ці матеріали студенти надають для ЗМІ, таким чином роблячи перші самостійні кроки в журналістиці.

Передує цьому теоретико-практична робота на факультеті журналістики МЕГУ, у якій пріоритетом є формування непересічної творчої особистості. Тут, зокрема, під час вивчення курсу «Агенційна журналістика» освоюють еталони новин сучасних інформаційних агентств Укрінформ, УНІАН, Франс-Прес, ЛЕТА, ЕЛТА, Ассошиейтид Прес, Юнайтед Прес Інтернешнл, ПАП, Молдпрес. Націленість бути успішним – це риса студентів факультету, а всі вони беруть участь в СІА і сповідують свою своєрідну обітницю-клятву, яку дають на другому курсі: «Писати про те, про що ніхто не писав, а якщо й писав, то невдало».

У нинішньому році аналогічна робота продовжується. Її зосереджено на проекті факультету журналістики «Сузір’я заслужених». Відтак гості – люди, котрі збагатили світ мудрістю,  у СІА  мають можливість розкрити принципи свого життя перед допитливими майбутніми журналістами МЕГУ.

YouTube