Історія кафедри

Кафедра історії, теорії держави і права та філософії – один із провідних структурних підрозділів факультету географії, історії та туризму Приватного вищого навчального закладу «Міжнародний економіко-гуманітарний університет  імені академіка Степана Дем’янчука».

Кафедра є випусковою та здійснює підготовку фахівців за спеціальністю:

  • 014.03 Середня освіта (Історія) за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, освітньо-професійної програми Середня освіта (Історія та правознавство);
  • 014.03 Середня освіта (Історія) за другим (магістерським) рівнем вищої освіти, освітньо-професійної програми Середня освіта (Історія та правознавство).
Кафедра історії

 

Діяльність кафедри спрямована на практичну підготовку компетентних конкурентноспроможних  фахівців у галузі освіти з акцентом на інтеграцію знань з історії та правознавства, здатних компетентно розв’язувати складні завдання й проблеми в організації освітнього процесу в закладах освіти, формування здатності здобувачів здійснювати науково-пошукову та інноваційну діяльність на засадах національно-патріотичного виховання, еволюції ідей миру та взаєморозуміння.

Кафедра історії, теорії держави і права та філософії  – це потужний, колектив однодумців, які мають високий професійно-педагогічний і науковий потенціал. Кафедра має давню історію створення. У результаті реорганізації структурних підрозділів кафедра змінювала назву, функціонувала у складі історико-філологічного з 1997 р. і мала початково назву – кафедра всесвітньої історії. У 2003 р. в результаті розподілу кафедри філософії та історії, окремо почала функціонувати кафедра історії. У 2004 р. чергова реорганізація структурних підрозділів сприяла створенню кафедри історії України та спеціальних історичних дисциплін та кафедру всесвітньої історії і методики викладання суспільних дисциплін. У 2012 р. дві кафедри було об’єднано і новостворену кафедру, яку надалі було іменовано – кафедрою історії.

2021 р. кафедру історії введено було до складу факультету географії, історії та туризму. З серпня 2023 р. кафедру історії було перейменовано на кафедру історії, теорії держави і права та філософії, яка нині функціонує у складі факультету географії, історії та туризму. З 2020 р. і до сьогодні кафедру очолює кандидат історичних наук, доцент Лопацька Наталія Миколаївна.

У штаті кафедри працюють професійні викладачі:

  • кандидат юридичних наук, професор: Осауленко Олександр Іванович
  • кандидат історичних наук, доцент: Лопацька Наталія Миколаївна
  • кандидат педагогічних наук, доцент: Левдер Андрій Іванович
  • кандидат історичних наук, старший викладач: Старжець Володимир Іванович
  • кандидат філософських наук, доцент кафедри: Смаль Ірина Ігорівна

Викладачі кафедри постійно підвищують свою кваліфікацію через міжнародні стажування, воркшопи, семінари та тренінги. Науково-педагогічні працівники кафедри є активними членами наукових, науково-просвітницьких, професійних, громадських об’єднань: проф. Осауленко О.І. – член спілки юристів України; доц. Лопацька Н.М. – член наукового товариства ім. Шевченка,  доц. Левдер А.І. – член Educators and scholars international foundation; к.і.н., ст.в. Старжець В.І. – член Національної спілки краєзнавців, член Наукового товариства ім. Шевченка, керівник предметно-методичної комісії вчителів суспільних дисциплін Городоцької сільської ради Рівненського району Рівненської області.

За час реорганізаційних етапів і функціонування кафедри її очолювали відомі і провідні дослідники та вчені: проф. Плющ М.Р., доц. Мисан В.О., професор кафедри Жив’юк А.А., доц. Левдер А.І.

Кафедра історії, теорії держави і права з метою реалізації цілей освітньо-професійних програм «Середня освіта (Історія та правознавство)» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти співпрацює з Обласним науковим ліцеєм в м. Рівне Рівненської обласної ради; Рівненським ліцеєм №11, Рівненської міської ради; Рівненським ліцеєм №26, Рівненської міської ради; Звягельським ліцеєм з посиленою військово-фізичною підготовкою Житомирської обласної ради (м. Звягель), Національним університетом «Острозька академія».

Спільна діяльність викладачів кафедри та вчителів ЗЗСО і викладачів ЗВО сприяє, передусім, формуванню у здобувачів фахових компетентностей, подальшому удосконаленню методичної компетентності і розвитку аналітично-дослідницьких умінь. Висока якість викладання та рівень наукових досліджень на кафедрі створюють унікальні можливості для підготовки майбутніх кваліфікованих фахівців.