Міжнародна співпраця

Кафедра теорії та методик початкової освіти здійснює міжнародну співпрацю з європейськими закладами вищої освіти : Великопольською суспільно-економічною академією в Шьроді Вєлькопольскій, Краківською Академією імені Анджея Фрича Моджевського (Польща, Краків), Університетом прикладних наук імені Яноша Кодолані (Угорщина, Шекефехервар), Університетом Бат Спа (Великобританія), з якими укладені відповідні угоди про партнерство та співробітництво. Угодами про співпрацю передбачено вивчення міжнародного досвіду підготовки фахівців зі спеціальності 013 Початкова освіта та їх використання в навчальному процесі; участь у виконанні міжнародних проєктів; участь у міжнародній інтеграції у сфері підготовки кадрів шляхом реалізації програми подвійного диплому; організацію, участь у міжнародних конференціях, підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.

Педагогічний факультетПедагогічний факультет

Зокрема старший викладач кафедри Кирилович О. Ф. була залучена до участі у міжнародних проєктах : польсько – американський фонд Свободи (США-Польща, співпраця з 2007 р.); фонд Фулбрайта (США-Польща, співпраця з 2007 р.); програма Л. Кіркленда (США-Польща, співпраця з 2007 р.); фонд Баторія (Польща, співпраця з 2008 р.); фонд Арі Арі (Польща, співпраця з 2009 р.); Всепольське Товариство педагогів і аніматорів «Клянза» (Польща, співпраця з 2007 р.). Була запрошена у 2017 – 2018 н. р. для читання курсу «Формування мовних компетенцій в дітей дошкільного і молодшого шкільного віку» (54 год.) керівництвом Великопольської суспільно-економічної академії.

Педагогічний факультет

21.05.2021 року оновлено угоду про міжнародну співпрацю між академічною спільнотою педагогічного факультету МЕГУ імені академіка Степана Дем'янчука та Великопольською суспільно-економічною академією в Шьроді Вєлькопольскій. Викладачі ЗВО здобули широкі можливості наукового стажування, проведення спільних конференцій, семінарів, видавництва колективних монографій, підручників, взаєморецензування, а студенти – відвідування занять дружніх ЗВО в режимі он-лайн.

Педагогічний факультет

Упродовж травня 2021 та 2023 років викладачі кафедри теорії та методик початкової освіти успішно завершили міжнародне наукове стажування, взяли участь у семінарах на тему : «Розвиток професійної компетентності сучасного викладача вищої школи : європейський досвід і всесвітня практика» (2021), «Неформальна освіта у навчанні студентів бакалаврського і магістерського рівня в країнах Євросоюзу»(2023), «Модернізація педагогічної освіти у глобальному вимірі безпеки у суспільно турбулентному світі» (2023), «Глобальні ініціативи ЄС у підтримці освіти і навчання в умовах воєнного стану в Україні» (2023) та отримали сертифікати з рук ректора Великопольської суспільно-економічної академії в Шьроді Вєлькопольскій – Академії прикладних наук доктора габілітованого Іренеуша Кубіячека.

Педагогічний факультет

Студенти спеціальностей 012 Дошкільна освіта та 013 Початкова освіта ступеня вищої освіти Бакалавр взяли участь в он-лайн навчанні упродовж 2021-2022 н.р. і отримали сертифікати про успішне завершення програми академічної мобільності у Великопольській суспільно-економічній академії в Шьроді Вєлькопольскій. Перезарахування кредитів, здобутих освітніх компонентів відбулося на засіданні кафедри теорії та методик початкової освіти.

Студенти педагогічного факультету

З жовтня 2022 року викладачі кафедри долучилися до міжнародної співпраці з Університетом Бат Спа (Великобританія) в рамках проєкту Twinning Universities «Солідарні з Україною», взявши участь в серії семінарів під головуванням доктора педагогічних наук Анни Парфіт та Агнєшки Бейтс на тему: «Інші люди» серед нас: як позбутися вразливості», в наукових он-лайн ланч-семінарах на базі Бат-Спа Університету, круглих столів «Професіоналізм педагога в сучасному світі», «Розвиток педагогічної креативності у майбутніх вчителів: теорія та практика» та в організації та участі у роботі Міжнародних громадських читань «Я голосую за мир».

Бат Спа