Студентський інтеркультурний проєктний клуб «Opening the Borders»

У вересні 2022 р. на базі кафедри романо-германської філології МЕГУ було започатковано студентський інтеркультурний проєктний клуб «Opening the Borders» як форму освітньо-виховної роботи.

Інтеркультурний проєктний клуб є добровільною формою позанавчальної роботи студентів, що передбачає розвиток їхньої іншомовної комунікативної компетенції, розширення кругозору та обмін культурним досвідом. Координатори клубу – доцент кафедри романо-германської філології Нісаноглу Н.Г. та завідувач кафедри романо-германської філології Будз І.Ф.

Було реалізовано проєкти із залученням здебільшого студентів історико-філологічного факультету, а також факультету журналістики, факультету європейської освіти, факультету кібернетики, факультету здоров’я, фізичної культури та спорту.

За період діяльності клубу було встановлено партнерські контакти з навчальними закладами таких країн як Туреччина, Японія, Корея, Польща, Ізраїль, а саме:

Проєкт зі студентами університету Фонду Фатіха Султана Мехмета (м. Стамбул, Туреччина):

• 30 вересня 2022 року відбулася онлайн-дискусія за темою «Подорожі»
  • 28 жовтня 2022 року організовано відеозустріч, присвячену відомим людям, які змінили світ
  • Postcard exchange – обмін поштових листівок з турецькими студентами .

Підписано угоду між університетами про співпрацю

Проєкт зі студентами Жіночого університету (м. Кобе, Японія):

• листопад 2022 року – відеоспілкування в асинхронному форматі на соціальній платформі Flipgrid, яка дозволила студентам обмінятися відеозверненнями та коментарями на різні теми («Шкільні спогади», «Плани на майбутнє», «Майбутня професія», «Подорожі», «Найкращі туристичні місця України/Японії» та ін.). Проєкт завершився обміном сувенірами для учасників з обох сторін.

Проєкт зі студентами Вищої школи Global (м. Донгтан, Корея):

• 13 грудня 2022 року відбулася відеозустріч учасників клубу на тему «Особливості національного кінематографу в Кореї та Україні». Проєкт завершився обміном культурних боксів з сувенірами для учасників з обох сторін.

Проєкт із Сілезьким технологічним університетом (м. Катовіце, Польща):

• 7 березня 2023 р. проведено онлайн-захід, присвячений тематиці майбутнього людства
  • 8 травня організовано відеоконференцію за темою «Страхи та надії у нашому житті»

Проєкт із Тель-Авівським університетом (м. Тель-Авів, Ізраїль):

• 12 березня - 23 березня 2023 року – відеоспілкування в асинхронному форматі на соціальній платформі Flipgrid з метою висвітлення учасниками поняття «ідентичність», належності до певної суспільної групи, особливостей культури, ціннісних орієнтирів
  • 28 березня 2022 року відбулася онлайн-дискусія про базові цінності у суспільстві та розуміння щастя
  • 30 квітня 2023 року організовано віртуальну зустріч, присвячену темі важливості спільнот під час кризових ситуацій

Проєкт з університетом Чукурова (м. Адана, Туреччина)

• про можливість студентів МЕГУ публікувати власні есе в турецькому онлайн-журналі, започаткованому School of Foreign Languages, впродовж 2023 року.

Положення про студентський інтеркультурний проєктний клуб «Opening the Borders»
Витяг з протоколу кафедри
Agreement on partnership and cooperation
Наказ